فرق کارتریج طرح و کارتریج اصل

تفاوت بین کارتریج اصلی و کارتریج طرح

کارتریج ها یکی از ضروری ترین و حیاتی ترین قطعات مصرفی پرینترهای لیزری و پرینترهای جوهرافشان هستند. اما خرید کارتریج همواره دغدغه اصلی مصرف کنندگان بوده است. اگر نمی دانید کارتریج طراح چیست و چه تفاوتی با کارتریج اصلی دارد، ادامه مقاله را تا حد امکان با دقت بخوانید. در این مطلب در مورد انواع کارتریج طراح و کارتریج اورجینال، نحوه تشخیص آنها از یکدیگر و مزایا و معایب هر کدام صحبت کردیم؛ پس تا آخر با ما باشید.

اولین پیشنهاد چیست؟

کارتریج اصلی یا OEM (Original Equipment Manufacturer) کارتریج کارتریجی است که توسط سازنده اصلی چاپگر ساخته شده است. کارتریج اصلی در بالاترین سطح کیفیت و کمال ساخته شده است و سازندگان آن معتقدند که این کارتریج بهترین راه حل برای ارائه بالاترین کیفیت چاپ و بهترین عملکرد چاپ است. تمام مارک های اصلی چاپگر، کارتریج، تونر و جوهر محصولات خود را تولید می کنند. این بدان معناست که کارتریج های اچ پی توسط اچ پی، کارتریج های کانن توسط کانن و کارتریج های سامسونگ توسط سامسونگ تولید می شوند.

مزایای کارتریج اصلی

به گفته سازندگان، کارتریج های اصلی پس از تست های فنی فراوان ساخته می شوند، به همین دلیل احتمال ایراد در آنها بسیار کم است. در زیر به 6 مزیت استفاده از کارتریج های اورجینال با توجه به اعتقاد سازنده می پردازیم:

1- استفاده از تونر، جوهر و مواد مرغوب در تولید کارتریج اصلی

2- ارائه چاپ با کیفیت و عالی

3- سازگاری 100% با دستگاه های هم برند

4- پس از استفاده از کارتریج اصلی، سلامت چاپگر را بررسی کنید

5- شناسایی کار با چاپگر و یافتن خطا در نصب

6- عمر پرینتر خود را افزایش دهید

بزرگترین عیب کارتریج اصلی

البته بزرگترین و تنها مشکل کارتریج اورجینال که باعث می شود برخی از کاربران از خرید کارتریج اورجینال منصرف شوند هزینه بالای این قطعه است. بسیاری از کاربران چاپگر باید با انبوهی از اسناد و اسنادی که هر روز باید چاپ شوند، سروکار دارند. در چنین مواقعی قیمت بالای کارتریج های اورجینال می تواند تاثیر زیادی بر تصمیم این افراد برای استفاده از کارتریج اورجینال داشته باشد; به خصوص زمانی که بتوان نمونه های مشابه را با هزینه مناسب تری تهیه کرد.

گاهی اوقات قیمت اصلی کارتریج به محبوبیت و قابل اعتماد بودن برند سازنده نسبت داده می شود و کارتریج طراحی ممکن است عملکردی مشابه کاربر داشته باشد. اما آیا این فرض درست است؟ آیا می توانم برای صرفه جویی در هزینه از کارتریج استفاده کنم؟ برای درک پاسخ این سوال، بیایید ابتدا به مفهوم طراحی کارتریج نگاه کنیم.

اساس طراحی چیست؟

کارتریج طراح به کارتریجی گفته می شود که توسط سازنده ای غیر از برند اصلی تولید می شود. طراحی و مشخصات این کارتریج ها شباهت زیادی به کارتریج های اصلی و بعضاً با کیفیت دارند. سازندگان کارتریج های طرح، تمام قطعات کارتریج را خودشان می سازند و سعی می کنند این قطعات را با برندهای مختلف چاپگر سازگار کنند.

این تصور رایج در بین کاربران وجود دارد که جعبه های طرح جعلی هستند و کیفیت چاپ آن بد است، نمی تواند کاملاً درست باشد. از آنجایی که انواع کارتریج های طرح دارای استانداردهای متفاوتی از نظر کیفیت و کارایی هستند، تنها موضوع مهمی که در خرید کارتریج طرح باید روی آن تمرکز کنید، خرید از نمایندگی های معتبر است.

به یاد داشته باشید که اگر هنگام خرید کارتریج پرینتر به یک فروشنده مطمئن بروید و طرح کارتریج درجه یک را پیدا کنید، نه تنها کیفیت کارتریج اصلی را دریافت خواهید کرد، بلکه می توانید از این قسمت از چاپگرهای مختلف استفاده کنید. زیرا طراحی کارتریج درجه یک با پرینترهای مختلف سازگار بوده و از این نظر محدودیتی ندارد.

مزایای استفاده از کارتریج های خلاقانه

اگر کارتریج طراح را از یک مرکز معتبر خریداری کرده باشید، می توانید از بیشتر مزایای کارتریج اورجینال بهره مند شوید و در عین حال هزینه کمتری برای خرید خود بپردازید. هزینه استفاده از کارتریج اصلی حداقل 50% کمتر از هزینه کارتریج اصلی است. این بدان معناست که با هزینه کمتر کیفیت چاپ خوبی خواهید داشت.

یکی دیگر از مزیت های مقوای طراحی صرفه جویی در زمان است. در دسترس بودن کارتریج های طراحی با کیفیت بالا که با بسیاری از چاپگرهای قدیمی و جدید سازگار هستند، مشکل شما را در یافتن کارتریج مناسب کاهش می دهد و زمان بیشتری را برای خرید مناسب صرف خواهید کرد.

معایب استفاده از کارتریج های طراح

خرید کارتریج های طراح از منابع نامعتبر می تواند برای چاپگر شما مشکلاتی ایجاد کند. کارتریج های نامرغوب ارائه شده توسط این مراکز ضمن تولید چاپ های بسیار بی کیفیت، احتمال آسیب دیدن چاپگر را نیز بسیار افزایش می دهد و می تواند برای شما گران تمام شود.

دلیل اصلی نگرانی کاربران در مورد استفاده از کارتریج های طراح، آسیب دیدن چاپگر است. احتمالاً بیش از یک بار شنیده اید که اگر چاپگر شما مشکل دارد و از کارتریج طراحی استفاده کرده اید، گارانتی باطل است. اما واقعیت این است که هیچ برندی نمی تواند بدون بررسی مشکل چاپگر و صرفاً به دلیل استفاده از کارتریج طراح، گارانتی را باطل کند.

نمایندگان فروش برند سازنده باید بتوانند قبل از اینکه از خدمات گارانتی محروم شوید، ثابت کنند که کارتریج طراح در آسیب چاپگر نقش داشته است. البته به یاد داشته باشید که احتمال اینکه کارتریج برای چاپگر مشکل ایجاد کند بسیار کم است.

3 راه برای تشخیص کارتریج اصلی از کارتریج اصلی

هنگام خرید کارتریج، بهتر است در مورد نیازها و استفاده خود با فروشنده صحبت کنید. همچنین، قبل از خرید کارتریج، اطلاعات کافی در مورد کارتریج مورد نیاز خود کسب کنید. دانستن کافی در مورد کارتریج های سازگار با چاپگر شما می تواند در خریدهای بعدی به شما کمک کند. در همین حال، شما باید بتوانید یک کارتریج اصلی را از یک کارتریج طراح تشخیص دهید. برای تشخیص یک کارتریج اصلی از یک کارتریج طراح، می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

1- در عملکرد عالی کارتریج های اصلی شکی نیست; اما اگر کارتریج شما در حین فرآیند چاپ دچار مشکل شده و کیفیت چاپ مورد انتظار را ارائه نمی کند، می توان آن را به عنوان رنگ آمیزی طرح ساخته شده از تامین کننده نامعتبر در نظر گرفت و در نتیجه کارایی بسیار پایینی دارد.

2- کارتریج اصلی با نام تجاری شرکت سازنده اصلی حک شده است. در عین حال هولوگرام مارک دار با استفاده از فناوری ویژه پیشرفته بر روی بسته نصب می شود. نام سازنده و تامین کننده نیز روی کارتریج طراحی ثبت شده است. اما هولوگرام او کیفیتی با نوع اصلی ندارد.

3- جعبه های چاپگر بسیار گران هستند و همانطور که بارها شنیده ایم شرکت های عرضه کننده اداری کاهش قیمت تجهیزات خود را با فروش سخت افزار گرانتر جبران می کنند. اما قیمت جعبه چاپگر دیزاینر بسیار پایین و حدود 50 درصد کمتر از نوع اصلی آن است.

چرا بهتر است از کیت طراحی استفاده کنیم؟

همانطور که بارها در این مطلب ذکر کرده ایم، یک کارتریج طرح برتر می تواند به اندازه یک کارتریج اصلی قابل اعتماد باشد. البته به شرطی که از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. بد نیست بدانید برخی از انواع کارتریج های طراح موجود در بازار دارای استانداردهای برندهای برتر مانند اچ پی بوده و مورد تایید غول های این حوزه هستند. مهمترین دلایلی که می توانید با خیال راحت از کارتریج های طرح برتر برای دستگاه های چاپ استفاده کنید به شرح زیر است:

قیمت مناسب کارتریج طرح نسبت به کارتریج اصلی

استفاده از کارتریج طراحی می تواند بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه های چاپ باشد. این کارتریج ها هزینه های شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند زیرا جوهر بیشتری نسبت به نمونه های اصلی دارند.

کارتریج طراحی و عملکرد قابل قبول

ترکیب جوهر و تونر به کار رفته در کارتریج طرح برتر آنقدر به کارتریج اصلی نزدیک است که می تواند هر گونه تفاوت در کیفیت تصویر را پاک کند. بنابراین، در بیشتر موارد، یک کارتریج طراح می‌تواند قیمت و کارایی مشابه برند اصلی را ارائه دهد. هزینه پایین و کیفیت قابل قبول چاپ مهم ترین دلایل انتخاب کارتریج اصل به جای کارتریج اصلی است.

نمونه چاپ با کارتریج های اورجینال در مقابل سازگار

برخی از کاربران ممکن است نگران تمیز کردن جوهر و گرفتگی کارتریج چاپ اصلی باشند. در کارتریج های اصلی از مواد شیمیایی برای جلوگیری از این اتفاق استفاده می کردند. اما باید بدانید که حتی با وجود این مشکل باز هم می توانید از کارتریج ها با مواد مصرفی استفاده کنید. برای جلوگیری از این آسیب، سه تا چهار بار که از کارتریج اصلی استفاده می کنید، فقط یک بار از کارتریج اصلی استفاده کنید.

کارتریج طراح دارای گارانتی معتبر می باشد.

احتمال خرابی و نقص در مورد طراحی درجه یک بسیار کم است. اما داشتن گارانتی معتبر می تواند خیال شما را راحت کند. کیف های طراحی باکیفیت با گارانتی معتبر به کاربران ارائه می شود و این کیس یکی از نقاط قوت عمده آنها محسوب می شود.

اخرین حرف

خرید یک کارتریج طرح برتر می تواند جایگزین اقتصادی بسیار خوبی برای یک محصول اصلی باشد. امیدواریم با مطالعه این مطالب بتوانید با درک اهمیت این موضوع، کارتریج های اصلی و کارتریج های طراح را تشخیص دهید. در صورت تمایل به خرید کارتریج های با کیفیت بالا با گارانتی معتبر حتما به سایت فروشگاه آوای فرهنگ آریا مراجعه کنید.


رفرنس مقاله: https://avafarhang.com/compatible-vs-original-toner-cartridges/
۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.